Garanti ve İade

            Saklıkeyf sitesi garanti ve iade koşulları yasal süreçlerin temelinde hazırlanmıştır. Sitemiz garanti ve iade süreçlerinde müşterileri mağdur etmemek adına azami dikkat etmektedir. Ancak ürün iade edilmeden önce bu sayfada yazılan bilgilerin okunması ve ürünlerin bu doğrultuda iade işlemlerinin başlatılması her iki taraf için de daha sağlıklı olacaktır.
 

İade ve Cayma

 

           Saklıkeyf sitesindeki her ürün için herhangi bir sebep göstermeksizin kullanıcıların cayması hakkı yasal olarak 15 gün şeklinde belirlenmiştir. Sitemiz de bu süreyi kendi iade koşullarında kabul etmiştir. Üründe herhangi bir problem yok ise, yalnızca ürünü almaktan vazgeçmenin süresi 15 günü kapsamaktadır. 15 gün içerisinde site ile iletişime geçilerek iade işlemleri başlatılabilir. Ancak iadesi yapılacak ürünün zarar görmemiş ve etiketi üzerinde olarak gönderilmesi site tarafından beklenmektedir. Bu sebeple karşılıklı mağduriyet yaşamamak adına özellikle tekstil ürünlerinin ilk etapta etiketi çıkarılmadan denenmesi tavsiye edilmektedir. Üründen emin olunduğunda etiket çıkarılarak kullanılmaya başlanabilir.

            Saklıkeyf ürünlerinde bir hata veya problem ortaya çıkarsa iade süresi iki katı olan 30 güne çıkmaktadır. Yani 1 aylık zaman dilimi içerisinde kusurlu ürünler sitemiz tarafından geri kabul edilmektedir. Bunun için yapılması gereken sitenin iletişim adresleri yoluyla bağlantı kurulması ve ürünün geri kargolanması olacaktır. İade süreci başlatılan ürün, tarafımızca yanında faturası ile birlikte, orjinal kutusu içerisinde ( kutulu bir ürün ise ) , gönderilen tüm ek aksesuarları dahil olarak beklenmektedir. Ayrıca iade sürecinin başlaması için fatura ile birlikte gönderilen veya faturanın arka yüzünde bulunan iade formunun da doldurulması gerekmektedir. İade formu 385 sayılı Vergi Usul Kanunu tarafından belirlenmiş olan bir şarttır.

            Saklıkeyf sitesine bir ürün iade edildiğinde ürünün bedeli değerinde bir geri ödeme söz konusudur. Ürün bedeli dışında yer alan kargo ücretli gibi ek ücretler müşteriye iade edilmemektedir. Bunun sebebi o ücretlerin Saklıkeyf sitesine değil kargo firmasına verilmesinden kaynaklanmaktadır. İade işlemlerinde geri ödeme kargo ücreti müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün site tarafından kargoya verildiği andan itibaren gönderilmiş sayılır ve iptali yapılamaz. Yani ürün kargoya verildi ise, iade süreci için geri gönderiminin yapılması gerekmektedir.

            Saklıkeyf sitesine iade edilen ürünün fiyat bedelinin geri ödenmesi zaman alan bir süreçtir. Bunun sebebi iade edilen ürünün uygunluğunun kontrol edilmesinden kaynaklanmaktadır. Üründe herhangi bir problem ile karşılaşılmaz ise ödeme yöntemine bağlı olarak geri para iadesi yapılmaktadır.

            Kredi kartı ile taksitli alınmış ürünlerin fiyatları da yine taksitli bir şekilde geri iade edilmektedir. Bu işlem Saklıkeyf sitesinden kaynaklanmamaktadır. Genellikle bankaların iade prosedürleri bu şekilde işleme konmaktadır. Dolayısıyla site tarafından bu konuda müşterilerimize yardım edebileceğimiz bir alan bırakılmamaktadır. Kredi kartı ile alınan ürünlerin iadesi banka tarafından belirlenen şart ve koşullar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

            Sitemiz tarafından iadenin tamamlanabilmesi için iade formunda yer alan tüm alanların eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. İade formu faturanın arka yüzünde bulunmaktadır. Bu form eksiksiz bir şekilde doldurulmadığı, imzalanmadığı veya ürünün faturasız gönderilmesi halinde iade işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Bu süreçte kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır. Bu sebeple formun dikkatli bir şekilde doldurulması müşterilerimize tarafımızdan tavsiye edilmektedir.

            Siteden alınan ve iade edilmek istenen ürün teknolojik olarak tanımlanan ürünler içerisinde ise, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu gibi belgelerinin eksiksiz yollanmış olması gerekmektedir. Orjinal kutusu ile geri gönderimi sağlanmalıdır. Ürün eksiksiz gönderildiğinde de kusur açıkça ifade edilmelidir. Ürün de kusura rastlanmaz ise, ilk 15 günü takip eden süreçte iadesi yapılmayabilir. Bu sebeple özellikle teknolojik ürünlerin kullanma kılavuzları okunarak doğru bir şekilde üründen emin olunması her iki taraf için de iyi olacaktır.

            Ürünler iade edilmeden evvel kargodan teslim aşamasında oluşabilecek kırık, ezik gibi hasar durumlarında alıcının ürünü teslim almaması veya tutanak tutulup fotoğraf çekerek teslim alması gerekmektedir. Ürünün teslim alınması halinde sağlam olduğu kabul edilecektir. Ürün iade edilecekse veya cayma hakkı kullanılacaksa ürün kesinlikle kullanılmamalıdır. Ürün teslim sürecine kadar özenle korunmalıdır.

            Alıcı tarafından yapılan bir faaliyet sonucunda ürünün değerinde azalma olursa, ürün hasar görürse iade işlemleri gerçekleşmeyecektir. Kullanıcı hatalı oluşan durumlarda iade işlemleri yapılmamaktadır. Ürünün doğru kullanılması halinde ortaya çıkabilecek değişikliklerden ve bozulma durumlarından Saklıkeyf sitesi sorumludur. Ürünün usulüne uygun bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ürünlerin nasıl kullanılacağı birlikte gönderilen kullanma kılavuzlarında, kutu göstergelerinde ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Ürünlerin inceleme sayfalarında da ürünler ile ilgili bilgilere ulaşmak mümkündür. İade yapılabilmesi için ürünlerin normal, olması gereken kullanımlarında bir eksiklik yaşanması gerekmektedir.

            Saklıkeyf internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek iade işlemlerinde, yukarıda da belirtildiği gibi yasal süreler esas alınmaktadır. Sebep gösterilmeden cayma hakkı kullanılacak ise, ürünün en kısa süre içerisinde kargolanması gerekmektedir. Hasar ve eksiklik tespit edildiğinde ise, ürün eksiksiz bir şekilde 30 gün içerisinde Saklıkeyf sitesine geri gönderilmelidir. Gönderilecek adres bilgileri iletişim kısmında ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır..

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR